VII Seminarium ,,Świebodzińskich Sztuk i Sportów Walki”

21 marca 2018

VII Seminarium

,,Świebodzińskich Sztuk i Sportów Walki”

W sobotę 17 marca, w miejskiej hali sportowej w Świebodzinie, odbyła się „VII edycja Seminarium Świebodzińskich Sztuk i Sportów Walki”. W imprezie uczestniczyło ponad 230 osób z różnych zakątków kraju i zagranicy.  

Będący na Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Karate Shinkyokushin Choszczno Cup 2018 z okazji 20-lecia działalności naszego klubu, shihan Mirosław Wiśniewski (8 dan ju-jitsu) ponownie zaprosił również nasz klub do uczestnictwa tym przedsięwzięciu. 

Nasi zawodnicy po raz kolejny uczestniczyli w tych profesjonalnie przygotowanych zajęciach, prowadzonych przez wielu instruktorów różnych stylów walk. Uczestnicy przez cały dzień wymieniali się doświadczeniami i podnosili swoje umiejętności.

Podczas zajęć trenerzy poszczególnych sekcji i klubów podzielili się swym doświadczeniem i możliwością poznania różnych technik walk i samoobrony m.in:

Aikido

Teekwondo

Krav Maga

Ju-Jitsu

Był czas na nowe znajomości,

 czas na wskazówki mistrzów,

podglądanie technik oraz

wymianę doświadczeń z innymi uczestnikami.

Zajęcia prowadzili: 

Hans Höhn (Kung Fu), Fritz-Bodo Kaeding (Combat Arnis), Piotr Cal (Koordynator Seminarium), Shihan Mirosław Wiśniewski (Ju-Jitsu), Dominik Konstanty (Judo), Neil Davidge (Taekwondo), Mirosław Jędrowski (Karate Kyokushin), Przemysław Wasilkiewicz (MMA), Martin Prochazka (Kyusho), Dariusz Nowak (Kobudo), Piotr Firlei (BJJ), Zbigniew Karalus (Tai-Jutsu), Piotr Witkowski (IMAF Sport Ken-Jutsu), Wojciech Malczak (Ju-Jitsu), Przemysław Wiśniewski (Kobudo), Maciej Knapik (Iado), Piotr Kirmiel (Aikido), Daniel Głowacki (Ju-Jitsu), Mariusz Karolewski (Judo), Rafał Bociarski (Krav Maga). 

Wśród prowadzących zajęcia był również nasz sensei Mirosław Jędrowski (4 Dan), który poprowadził blok tematyczny dotyczący technik Karate Kyokushin. 

Organizatorzy dołożyli wielu starań aby urozmaicić również część widowiskową. 

Tym razem najbardziej widowiskowym pokazem okazał się:

pokaz Kung-Fu

Prowadzący Sifu Hans Höhn z Niemiec zaprezentował bardzo widowiskowy pokaz tzw. „Madejowe łoże” (opieranie całego ciała w pozycji leżącej na ostrzach mieczów).Widowisko zrobiło ogromne wrażenie na uczestnikach seminarium. 

Sifu Hans Höhn powtórzył również jedną z ciekawszych scen znanego filmu „Krwawy sport” z udziałem Jean Claude van Damme rozbijając cegłę na spodzie. (a jednak można- Gratulacje!!! 🙂 )

Choszczeński Klub Karate reprezentowany był przez sensei Mirosława Jędorwskiego (4 Dan), Tadeusza Stanulewicza (5 kyu), Sławomira Waleriś (7 kyu), Adam Bulicza ( 4 kyu) oraz Krystiana Modlińskiego( 5 kyu). ( na zdjęciu z soke Wojciech Malczak-Ju-Jitsu) 

 

Dziękujemy shihan Mirosławowi Wiśniewskiemu (8 dan ju-jitsu) za zaproszenie i liczymy na dalszą owocną współpracę. 

Zdjęcia z seminarium w galerii poniżej i w galerii: